Zeleňou obklopený dom vo Vietname

Priblížte sa prírode. Tento domov inšpirovaný zeleňou, nazvaný “Drawers House”, bol navrhnutý spoločnosťou MIA Design Studio, aby nechal vonkajšiu prírodu vstúpiť aj dovnútra. So sídlom v meste Vung Tau, vo Vietname, využíva 60% z celkovej rozlohy 470 m² pozemku, čisto pre krajinu.

Izby sa správajú ako “zásuvky”, ktoré sa zasúvajú a prechádzajú medzi striedavými častami záhrad, bazénov a prírodných výhľadov. Pri smerovaní rovnakou cestou, každá zásuvka zobrazuje priestor rozptýlený prírodou – miestnosti, kde príroda riadi atmosféru, poskytuje jas, tieň, svetelné vzory a ochladzuje sa okolitou faunou. Prejdite sa po spojovacej chodbe a uvidíte mnoho.

Náš prvý pohľad vás pozýva do otvoreného priestoru, ktorý je vybavený bazénom, kachľovými terasami a bohatou zeleňou. Dvoje drevené dvere sa nachádzajú na oboch stranách širokého skleneného panelu – ideálne miesto na výhľad do okolitého prostredia. Bazén a sklo odrážajú okolitú prírodu.

Pri pohľade diagonálne, vytvárajú široké steny sádry deliacu stenu a prístrešok na terasu. Zdá sa, že sa zhodujú s dlažbou.

Drevené prvky pokračujú v tematike inšpirovanej prírodou ako napr. lakované drevené dvere. Zeleň sa dotýka plôch, nájdete ju v zasadených živých plotoch a machu okolo bazéna. Svadobné závojové lišty zachytávajú vonkajšie steny.

Interiér vytvára teplo s viacerými drevenými prvkami. Leštené konferenčné stolíky tvoria popredné miesto pre plne obloženú drevenú kuchyňu a jedálenský stôl. Dokonale ladia s rámami dverí. Ich tmavé drevené odtiene sú zjemnené modernou pohovkou, ponúkajúcou miesto na ležanie alebo sedenie a sledovanie okolitého sveta.

V jedálni nájdete perfektnú harmóniu medzi interiérom a exteriérom. 

Pohľad smerom na vstup do domu zobrazuje prvý pohľad návštevníkov tohto moderného prístavu. Stromy sa vznášajú po stranách vonkajších stien, ktoré sú osadené orezávanými radmi živých plotov a osamelým stromom v rohu. Dlhé, elegantné tabule z betónových obkladov ponúkajú hladký povrch pre drsné, rustikálne dvere. Bazén a jeho odrazy vytvárajú atmosféru pokoja.

Jednoduché kohútiky a umývadlá v kuchyni sú zamerané na rozloženie a scenériu domu.

Jedálenské stoličky spolu s dizajnom panelu obývačky pomáhajú vytiahnuť priestor spolu, zatiaľ čo drevo a biela pokrývajú zvyšok.

Sústredený okolo centrálnej chodby, rozloženie domu umožňuje, aby príroda prežila. Pomocou zmiešaných prvkov, ako sú drevené dosky a omietka, je tento dizajn príležitosťou na snové prechádzky, pretože rastlinný život je v kontakte s niekoľkými ďalšími substrátmi.

Obloženie chodníkov s drevenými doskami na jednej strane, ťahavými rastlinami na druhej strane, vytvára otvorený, ľahký a vzdušný priestor. Elegantné biele stropy a svetlofarebný kameň zabezpečujú, že prirodzené veci sú ústredným prvkom.

V súlade s príkladom vnútorného/ vonkajšieho prietoku, niekoľko interiérových kusov napodobňuje vonkajší dizajn.

V spálni sa na chodbe nachádza drevená lamelová skriňa, ktorá vytvára jednu dlhú roštovú líniu pri pohľade z okna. Drevené dvere na bočnej strane sa spájajú s prednou časťou domu.

Tmavé horizontálne drevo tvorí regály a stôl.

Biela pokrýva posteľnú bielizeň, skriňu a klimatizáciu, poskytuje tlmený dekor a miesto na odpočinok. Niekoľko biblických postáv v hornej časti regálov poskytuje osobnosť.

Ohromujúce tradičné steny pre plné okno, kúpeľňa len čiastočne zakrýva výhľad s dvoma dlhými, elegantnými zrkadlami.

Dva štvorcové drezy podobne ako v kuchyni, zatiaľ čo stojanová skriňa v štýle Jenga napodobňuje stromovú prirodzenú podobu. Linka prírodných kameňov so sebou prináša dokonalú bodku.

Zo pohľadu z ulice, dom vyzerá moderne a priestranne, ukrýva tajomstvo svojho prírodného útočiska. Listnatý strom na konci sa zhoduje s farbami jeho popínavých rastlín.

Pri pohľade spredu, dizajn domu odhaľuje svoje poklady. Sadrová stena ako aj drevená brána poskytuje súkromie každému, kto miluje prírodu.

http://www.home-designing.com

Napíšte komentár