4 spôsoby, ako pridať vášmu domovu na elegancii

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Nicely decorated master bedroom in a newly built luxury home. There is a black leather sleigh bed, dark furniture, light streaming through the windows, and a light sitting area.

Kto by nechcel, aby jeho domov pôsobil elegantne a štýlovo. Ukážeme vám pár trikov, s ktorými tento dojem vytvoríte jednoducho, pomerne rýchlo a za pomerne málo peňazí. Ideálne, nie? Všetko je to totiž o detailoch. Keď príde na zariaďovanie vášho domova, detaily sú kľúčovým faktorom k tomu, aby konečný výsledok pôsobil štýlovo, elegantne a luxusne.

Na farbe záleží

Vybrať farbu stien je jedno z najťažších rozhodnutí. Ak však túžite po elegancii, máte niekoľko možností. Buď siahnete po neutrálnych farbách ako sú biela, sivá či béžová a zvyšok interiéru  doladíte výraznejšími prvkami, alebo sa vydáte odvážnejšou cestou a zvolíte napríklad čiernu. Čierna farba vie vyvolať veľmi „drahý“ pocit, uistite sa však, že ste pridali aj pár čiernych doplnkov do priestoru, aby ste celkový dizajn „zviazali“ dohromady.

sunny living room with flowers

Nezabudnite na vankúše

Vankúše po celom dome spĺňajú rovno dva účely. Ak sú správne zvolené, je možné nimi ešte umocniť celkovú eleganciu. A navyše vám a vašim hosťom poskytujú extra pohodlie na gauči a zútulňujú všetky izby. Keď si budete vyberať vankúše do vášho domova, vyhnite sa klasickým rozmerom a siahnite po väčších. Sú pohodlnejšie a elegantnejšie.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

3D interior scene with classic armchair and lamp

Postarajte sa aj o okná

Minimalizmus je fajn, ale keď necháte okná „holé“, na elegancii to vášmu interiéru veľmi nepridá. Bude pôsobiť skôr studeno. Vyberte si preto to, čo je vášmu srdcu najbližšie  – záclony, závesy, drevené žalúzie – a do toho. A ak môžeme poradiť, vyhnite sa priehľadným materiálom, polyesteru a umelým tkaninám. Pôsobia príliš lacno.

Stylish interior decor with potted orchids flanked by two illuminated tables lamps on a long narrow table

Stylish interior decor with potted orchids flanked by two illuminated tables lamps on a long narrow table

Hra so svetlom

Správne zvolené osvetlenie je základ elegancie. Vo všeobecnosti platí zásada: radšej jednoduchšie než príliš vulgárne. Ale ak však chcete interiéru dodať šmrnc a pozdvihnúť ho no nový level, pokojne siahnite aj po výraznejšom svietidle. A nemusíte naň minúť majetok. Skvelé kúsky sa dajú nájsť nielen v dizajnérskych obchodoch, ale aj na blších trhoch. Hlavne sa uistite, že máte niekoľko zdrojov svetla, vrátane stolných a stojacich lámp, ktoré zvýšia elegantný pocit.

 

Autor: Kristína Šlesarová, myinterier.sk

 

Napíšte komentár