Aká dlažba je vhodná do luxusného interiéru ? Prírodný kameň travertín volia mnohé celebrity ako Hilary Swank, Beyoncé či Pink .

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Obklad a dlazba z prirodneho kamena travertin v luxusnej nehnutelnosti

Slovenské domácnosti dokážu rozoznať nadčasové kúsky od módnych výstrelkov. Dôkazom je čoraz väčšia obľúbenosť prírodného kameňa, namiesto  tuctových umelých materiálov. Napríklad dlažby a obklady z travertínu dodajú vášmu interiéru nádych jedinečnosti v kombinácii s praktickou údržbou. „Travertín je nadčasový,“ hovorí Vladimír Jakab zo spoločnosti TRAVERT a dodáva: „V mnohých krajinách sveta je symbolom  úspešných ľudí s vkusom a výnimočnosti. Preto je veľmi obľúbený medzi úspešnými manažérmi, podnikateľmi, umelcami, športovcami a tými, ktorí chcú svojim bývaním vystúpiť z radu priemernosti.

Dlažba z prírodného kameňa – krásna a praktická

Obkald a dlazba v chodbe a kuchyni z prirodneho kamena travertin

 

Travertínová dlažba predstavuje nielen originálny  dizajnérsky prvok, ale prináša aj množstvo praktických výhod. „Dlažba z travertínu je ideálna na podlahové vykurovanie, dokonca má prestup tepla lepší ako gressová dlažba. Je vhodná aj pre ľudí trpiacich alergiami, pretože neposkytuje možnosť prežitia roztočom,“ vysvetľuje Vladimír Jakab.

Kúpeľňová dlažba a obklad z prírodného kameňa

Nenáročná je aj samotná starostlivosť o travertínovú dlažbu.  „Jednorazová impregnácia uzatvorí mikropóry a kapiláry v kameni, čo zaručí maximálnu ochranu dlažby pred vnikajúcou vlhkosťou a špinou na minimálne najbližších päť rokov.,“ hovorí Vladimír Jakab. Pre následné čistenie v interiéri postačí len čistá voda, prípadne zriedený koncentrát špeciálneho čistiaceho prostriedku. Na ošetrenom travertíne sa neusadzuje vodný kameň.

Kúpeľňu a obklady z prírodného kameňa Vám bude každý závidieť

 

Nejde však len o podlahu. Travertín je univerzálne použiteľný aj na obklady  stien v interiéri. Či už použijete väčšie formáty alebo pestrofarebné mozaiky s 3D efektom, pohľadovým stenám v domácnosti dodáte nádych unikátnosti a nadčasovosti. Travertín bol totiž obľúbeným materiálom v antike, renesancii, začiatkom 20. storočia a bude ním aj v ďalších desaťročiach. Kamenný obklad je navyše možné uchytiť na akejkoľvek nosnej konštrukcii.

travertinova dlazba v luxusnej kupelni

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Vďaka svojim vlastnostiam je travertín veľmi často využívaný aj v kúpeľniach. „Travertín sa vďaka pórovitému povrchu nešmýka, každý jeden kus je originál. Môžete ho preto nájsť vo väčšine luxusných wellnes centier po celom svete, aj na Slovensku,“ prezrádza Vladimír Jakab. Kameň s vodou si dobre rozumejú aj v samotnej prírode, čo veľmi radi využívajú renomovaní architekti. „Travertín je vďaka svojim prírodným vlastnostiam dobre opracovateľný a jeho použitie je možné aj v atypických formátoch,“ hovorí Jakab.

 

Pokladanie dlažby z prírodného kameňa

V zásade platí, že ukladanie travertínovej dlažby by sme mali nechať na odborníkov (Video z realizácie nádherného nadčasového bytu). Správne položenie si totiž vyžaduje dodržiavať určité pravidlá. Odporúča sa pripraviť čistú plochu a odstrániť všetky nerovnosti. Dlaždice travertínu sa lepia výhradne špeciálnymi bielymi lepidlami na prírodný kameň. Bežné stavebné lepidlá nie sú vhodné. Postup pri dláždení závisí od toho, či sa rozhodneme pre súbežné, alebo kosouhlé ukladanie. „Kosouhlé ukladanie vyžaduje viac merania a rezania, lepšie však zakrýva nepresnosti pri stenách,“ zdôrazňuje Vladimír Jakáb z firmy TRAVERT, ktorá sa ako jediná na Slovensku špecializuje výhradne na import a realizáciu pokládok z travertínu. “Za posledné štyri roky sme realizovali viac ako sto projektov, čo je jasným symbolom toho, že bývanie Slovákov sa stáva vkusnejším”, hodnotí Vladimír Jakáb.

 

Inšpirujte sa online:

 

Tu si môžete stiahnuť katalóg viac ako 100 inšpirácií z travertínových interiérov a exteriérov – realizovaných v SR

 

Viac inšpiratívnych fotografií nájdete na:  www.travert.sk/galeria-referencii.

 

Travertin TV – videá z luxusných nehnuteľností, kde bol použitý travertín

Napíšte komentár