Ako na výber detskej postele?

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

BIBOP

V živote dieťaťa i dospelého je veľmi potrebný kvalitný spánok. Počas neho sa telo zregeneruje a načerpá energiu do nového dňa, ktorý býva spravidla dosť náročný. Nie je teda nesporné, že posteľ pre vaše dieťa je základným prvkom detskej izby. Posteľ by mala byť starostlivo vyberaná a rozhodne by ste na nej nemali šetriť. O to viac, keď sa jedná o nákup práve detské postele. Aké detské postele sú najbežnejšie a najobľúbenejšie?

Klasická detská posteľ

Ak máte doma dieťa, ktorému je už detská postieľka malá, je potreba sa poobzerať po klasickom type postele. Možno ju zaobstarať buď v štandardnej veľkosti, obvykle okolo 90 cm krát 200 cm, alebo môžete vyberať zo skrátených verzií. Avšak túto posteľ budete musieť skôr či neskôr rovnako nahradiť tou štandardné. Niektoré deti sa priamo tešia, že budú spať vo veľkej „dospelácke“ posteli, iné zase môžu mať strach z veľkej plochy. Ak máte obavy vy, že by mohla vaša ratolesť z veľkej detskej postele treba spadnúť, vedzte, že pre takéto prípady sa možno poistiť nákupom a inštaláciou zábrany.

SACHA

Poschodová detská posteľ pre dve aj tri deti

Pokiaľ máte doma už dve alebo viac detí a budú spoločne obývať jeden detský izbičku, potom sú vítaným riešením poschodové postele. Šetrí veľa miesta a deti majú spanie na týchto posteliach veľmi rady. Vďaka nim zachováte v detskej izbe voľnú plochu na hranie, prípadne ďalšie zariadenia. V ponuke e-shopu Nábytok Aldo sme našli veľmi podarené a kvalitné detské poschodové postele, ktoré môžete kúpiť v mnohých prevedeniach a ponúka multifunkčné využitie. Poschodové postele majú nielen dve, v niektorých prípadoch aj tri postele, navyše ponúka aj úložné miesto a priestor pre hranie. Pestrá škála variantov vám umožňuje zvoliť taký typ poschodové postele, ktorá presne splní vaše nároky.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Photo SP

Posteľ s úložným priestorom alebo prístelkou

Ak disponuje miestnosť detskej izby menších rozmerov, potom by sa vám mohla hodiť detská posteľ s úložným priestorom. Taká detská posteľ má pod lôžkom výsuvný šuplík, kam možno ukladať najrôznejšie veci, ktoré sa nezmestia inam, prípadne ho možno využiť aj ako ďalší spaciu plochu pre príležitostné prespanie. K tomu ale efektívnejšie slúži priamo posteľ s prístelkou. Často je celá konštrukcia riešená tak, aby sa do výsuvného šuplíka vošla ako prídavná posteľ, tak napríklad periny a vankúše. Takáto posteľ sa určite hodí do každej detskej izby, pretože úložných priestorov nie je nikto dosť a prídavná posteľ pre dieťa sa tiež hodí.

Detská posteľ aj ako miesto na hranie
Už sme spomenuli, že niektoré prevedenie detských postelí ponúka okrem spacie plochy i zázemie pre hranie. Aktuálne sa jedná o obľúbený typ postelí. Tieto postele sú vybavené najrôznejšími doplnkami, vďaka ktorým si tu môže dieťa hrať. Ak necháte výber postele na vašom potomkovi, vsadíme sa, že sa mu bude páčiť práve posteľ s hracími prvkami.

Detská posteľ špeciálnych tvarov

Do kategórie detských postelí možno zaradiť aj tie, ktoré majú špeciálny tvar. V takomto prípade sa bude vaša ratolesť ukladať k spánku napríklad do auta, lietadla, rakety, kráľovského koča apod. Tomuto kusu nábytku nemožno uprieť to, že rozvíja detskú fantáziu, však sa nejedná o posteľ, ktorá by bola na dlho. S pribúdajúcim vekom dieťa zatúži po inej variante, menej detské.

SPACE-UP

Napíšte komentár