Dizajnový outdorový nábytok

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.


Na balkón, terasu a ďalej do záhrady vás budú čoraz viac lákať teplé dni a letné noci. Niekedy postačí len odsunúť sklenenú priečku či otvoriť dvere dokorán a postrčiť nábytok zo spoločenskej obývacej  zóny za hranicu interiéru.

Takto ľahko zotrieť hranicu medzi tým, čo znamená vnútri a vonku, môžete len za predpokladu, že máte vhodný nábytok – teda taký, ktorý dokáže mimo interiér statočne čeliť dažďu, ale aj žiary slnečných lúčov. Má to aj ďalšiu výhodu, nebudete potrebovať ďalšie miesto, kde by ste ich v prípade nepohody schovali. Jednoducho ho vrátite späť na pôvodné miesto v interiéri. Ak sa pre takýto rozhodnete, mali by ste klásť veľké nároky nielen na jeho kvalitu, ale aj na dizajn, veď bude stálou súčasťou vášho všedného života, budete ho mať dennodenne na očiach. Ak počítate s vyššou finančnou čiastkou, objavíte ho ľahko aj u nás. Za prijateľnú kvalitu a vydarený dizajn je potrebné zaplatiť.

KOMFORTNÉ Podušky
Podušky s termoregulačnou schopnosťou založené na technológii Outlast tlmí vplyv teplotných výkyvov na ľudský organizmus. Mikroskopické kapsule Outlast vytlačené na tkanine zabraňujú poteniu a potláčajú vnímanie chladu.

Praktické plasty
Keď opomenieme lacný plast uniformného designu, na Slovensku bohužiaľ tak rozšírený, zistíte, že nie je plast ako plast. Nie je potrebné ho zavrhovať. Jeho životnosť je predurčená kvalitou materiálu. Neublíži mu dážď ani slnko. Niektorý je tak odolný, že ani žiarivo biely materiál (kvalitný polyetylén) pod vplyvom slnečných lúčov neožltne. Plasty však môžu mať aj antistatickú úpravu alebo povrch chránený jemnou štruktúrou nanokryštálov. Táto vrstva zabraňuje akémukoľvek usadzovaniu nečistôt v póroch materiálu. Prostredníctvom neobvyklého dizajnu a širokej palety farieb nábytku z umelých hmôt z neho môžete vytvoriť veľmi príťažlivý a efektný bod daného prostredia, kam sa budete radi uchyľovať. V prípade, že neholdujete veselým farbám ani hravému designu a žiarivo biely polyetylén sa vám zdá pre slovenskú záhradu nevhodný, potom môžete zvoliť umelé materiály, ktoré sa tvária ako prírodniny. Elegantne napodobňujú vypletané prírodné vlákna ratanu, kokosu či vodných tráv, ale nesú svoje špeciálne mená. V posledných rokoch sa môžete veľmi často stretnúť s nábytkom pre vonkajšie použitie, ktorý je od toho interiérového na nerozoznanie. Rozličné zostavy sedacích súprav bývajú tiež čalúnené a zasypané vankúšmi. Ani poťahy vo svetlých farbách netvoria výnimku. Vďaka špeciálne upraveným textíliám znesú zaťaženie bežného užívania i poveternostných podmienok. Nie sú nejako zvlášť ťažké, bývajú zložiteľné, ale predovšetkým ich vôbec nebudete chcieť ukrývať niekde v záhradnej prístavbe alebo v pivnici či garáži. Budú mať u vás doma zelenú celoročne. Akonáhle sa ochladí, vrátite ich sa zase do interiéru.

ZÁRUKA
Záručná doba je stanovená zákonom na dva roky. Predajcovia kvalitného vonkajšieho nábytku však poskytujú záruky oveľa dlhšie, niektorí aj 20 rokov.

ZDROJ: Moderní byt

Napíšte komentár