Dom schovaný v dome

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Čo keby existoval priestor medzi „vonku“ a „vnútrom“ vášho domu? Pozoruhodné konštrukcie, ktoré vám ukážeme, sú prístreším pre vás i celý váš dom.
Letiskové hangáre a filmové ateliéry nepatria medzi nejútulnějšie prístrešky, práve ony ale inšpirovali konštrukcie z nasledujúcich fotografií – a ich obyvateľom sa v nich podľa všetkého darí skvele. Bytové jednotky alebo klasický americký rodinný domček sa tu schovávajú v obrej „krabici“, ktorá umožňuje nerušený výhľad do okolia chránený pred nestálym počasím vonkajšku.

Ste tak vlastne zároveň doma, ale napriek tomu akoby vonku. Priestor mimo hlavnú časť svojho obydlia si potom môžete zariadiť podľa ľubovôle: ako halu, ďalšie obývacia izba alebo záhradné posedenie.

Do konštrukcie sa dajú zasadiť aj jednotlivé miestnosti, ktoré prepojíte schodiskom. Ide o radikálne nový spôsob bývania, má však svoj pôvab a oproti skutočne veľkému sídlu aj isté čaro jednoduchosti a menších nákladov.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Zvonku dom pôsobí ako väčšina moderných kontajnerových obydlí – s jednou stranou plne otvorenú do okolia. Najmä večer tak vzniká zaujímavý svetelný efekt.

Ďalšou možnosťou je použiť vnútri jedného veľkého obytného kontajnera niekoľko menších. Lepšie sa tak oddelia súkromné miestnosti jednotlivých obyvateľov od spoločne zdieľaného priestoru.

Celá konštrukcia nemusí nutne zvonku vyzerať industriálne. Môže pripomínať napríklad obrí skleník alebo zastrešenie bazéna.

ZDROJ: svet-bydleni.cz

Napíšte komentár