Odpočinok v náruči kresla

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Pohodlne sa po obede alebo pri televízií usadiť a zdriemnuť si nie je nič neobvyklého u toho, kto vlastní takzvaný ušiak. Všetko, čo tento priateľ s otvorenou náručou ponúka – posedenie v miernom záklone, oporu pre celé kríže i predlaktie, pohodlie a ochranu pred prievanom, celkové uvoľnenie a ochranu pred okolitým svetom – je vylepšované už od polovice 17.storočia, kedy boli tieto skvosty domáceho mobiliára pravdepodobne vynájdené.

Ponuka nábytkových domov je v prípade kresiel – ušiakov – pomerne obmedzená, na výslní „sedacieho“ nábytku sú skôr dizajnové kusy. Ale skúste v kresielku z plastu zaspať! Pokiaľ sa na trhu s ušiakom stretne (väčšinou v špecializovaných predajniach)

Ušiak však môžeme získať i ako dedičstvo po babičke, ktorá si v ňom neraz zdriemla, alebo ho kúpime spoločne so staršou realitou. Nevyhadzovať! Kreslo sa dá bez problémov prečalúniť, kompletne zreštaurovať, i keď sa nejedná o lacnú záležitosť. Kompletná renovácia vyjde zhruba na rovnakú čiastku ako nové kreslo, ale pokiaľ k nábytku máte osobný vzťah, niet vyhnutia.

Kreslo slúžiace k odpočinku usaďte na pokojné miesto v byte či dome, pretože jedine tak môže splniť účel, pre ktorý ste si ho zabezpečili. Potom už stačí kúpiť lampu s mechanikou tlmenia svetla, vhodný odkladací stolík, siahnuť po knižke do knihovničky a môžete sa pohodlne usadiť.

Zdroj: www.AkoByvat.sk
Foto: www.AkoByvat.sk

Napíšte komentár