Prírodný kameň: Bentley medzi dlažbami na terasu

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Dlažba z prírodného kameňa v sebe spája originalitu, nadčasovosť a praktické využitie. Najčastejšie ju nájdete v domoch úspešných ľudí s vkusom, ktorí žijú a bývajú luxusne.

Vyberáte dlažbu na terasu alebo okolo bazénu do vašej luxusnej vily? Chcete sa pýšiť originálnym kúskom, ktorého trendovosť a tým pádom aj krása nevyprší spolu s novou módnou vlnou? Zabudnite na umelé materiály. Ak preferujete luxusné bývanie, voľte ako väčšina úspešných a slávnych originalitu v podobe prírodného kameňa.

Dlažba môže byť krásna aj praktická

Najviac využívané prírodné kamene sú mramor a travertín. Mramor je nádherný kameň, ktorý vyžaruje pompéznosť, luxus, nadčasovosť ale i chlad – neosobno. Preto je preferovaný a najviac využívaný vo foyer či izbách hotelov, prípadne nákupných centrách. Travertín je rovnako ako mramor nadčasový, luxusný, možno. Čím sa ale najviac od mramoru je jeho vyžarovanie “tepla domova“. Z toho dôvodu je preferovaný klientmi pri rezidenčnom bývaní. Napríklad sa výborne hodí ako dlažba na terasu alebo okolo bazénu. Využitie nájde ale i ako dlažba, obklad v interiéri. Okrem toho, že ho jeho vlastnosti robia originálnym a nadčasovým kúskom, má aj praktické využitie. Travertín sa totiž na rozdiel od mramoru nešmýka, ako kameň má nekonečnú životnosť, je farebne stály a prakticky bezúdržbový. Nie je ho potrebné každý rok ošetrovať, ani pretierať.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Každý jeden kus dlažby pochádza z prírody. Vďaka prírodným hrátkam s farebnosťou a rozdielnemu žilovaniu je každý jeden kúsok travertínu neopakovateľným originálom. Jednoducho sa nemôže stať, aby niekto iný na svete mal dlažbu, ako je tá vaša. Navyše, travertín má spomedzi terasových materiálov jednoznačne najdlhšiu životnosť. Kameň tu bol, je a bude milióny rokov. Nie je to umelo vytvorený materiál, ktorý začne pracovať až po položení.

travertín

Nešmyknete sa, nepopálite sa …

Travertín je aj úžasne praktický. Okrem toho, že si vyžaduje minimálnu údržbu, dokáže zachrániť vaše telo od modrín a kosti od zlomením. Vďaka miernej pórovitosti sa totiž na travertíne nešmyknete. Preto sa ideálne hodí ako dlažba okolo bazénov. Veľmi hojne ho využívajú aj wellness centrá najlepších hotelov po celom svete.
Na travertíne sa dokonca nedá ani popáliť. “Jeho akumulačná schopnosť (ak je položený na betónovej platni) garantuje, že aj na priamom slnku pri 45 stupňoch Celzia naň môžete stupiť bosou nohou bez rizika popálenia”.

Viac inšpiratívnych fotografií si pozrite na: www.travert.sk/galeria-referencii.

travertín

Napíšte komentár