Rodinný dom EDGE

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

APOLLO Architekti & Associates z Tokia v nedávnej dobe predstavili tento ojedinelý rodinný dom nachádzajúci sa v centre Sendai. Sendai je mesto na severe Honshu, najväčšieho japonského ostrova. Dom má celkovú obytnú plochu necelých 135 metrov štvorcových, ktorá obsahuje prízemie a dve nadzemné podlažia, a leží na pozemku o výmere iba 264 metrov štvorcových.

V blízkosti budovy je pomerne hustá premávka, preto je okolo nej vysoký múr, ktorý vytvára bariéru medzi rušnou ulicou a súkromným priestorom tak, že majitelia získali intímne a pokojné nádvorie. Presne na tento priestor je výhľad z jedálne. Okrem vonkajšieho priestoru, ktorý oblieha dom, práve v jeho ťažisku je tiež externé átrium, čo je dosť časté v japonskej architektúre. Balkón, ktorý je na druhom poschodí vytvára unikátnu formu presahujúcu až do záhrady.

Jedná sa o rodinný dom, kde má človek pocit ľahkosti, vzdušnosti a harmónie. Všetky vnútorné miestnosti sú neomietnuté, teda je viditeľný iba surový betón, zatiaľ čo vonkajšia fasáda je snehovobielej farby. Ostatné farby a materiály sa držia pri zemi a okrem prírodných tónov tmavého dreva a lesklého nerezu, tu nie je možné nájsť vyčnievajúci farebný kontrast.

via dailytonic.com

Jeden komentár

  1. Martin Ilavský says:

    denne dopĺňanú najširšiu ponuku bytov na prenájom nájdete na

    https://www.facebook.com/pages/Prenajom-bytov-sk/1388135301433294?ref=stream

Napíšte komentár