Zeleňou obklopený dom vo Vietname

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Priblížte sa prírode. Tento domov inšpirovaný zeleňou, nazvaný „Drawers House“, bol navrhnutý spoločnosťou MIA Design Studio, aby nechal vonkajšiu prírodu vstúpiť aj dovnútra. So sídlom v meste Vung Tau, vo Vietname, využíva 60% z celkovej rozlohy 470 m² pozemku, čisto pre krajinu.

Izby sa správajú ako „zásuvky“, ktoré sa zasúvajú a prechádzajú medzi striedavými častami záhrad, bazénov a prírodných výhľadov. Pri smerovaní rovnakou cestou, každá zásuvka zobrazuje priestor rozptýlený prírodou – miestnosti, kde príroda riadi atmosféru, poskytuje jas, tieň, svetelné vzory a ochladzuje sa okolitou faunou. Prejdite sa po spojovacej chodbe a uvidíte mnoho.

Náš prvý pohľad vás pozýva do otvoreného priestoru, ktorý je vybavený bazénom, kachľovými terasami a bohatou zeleňou. Dvoje drevené dvere sa nachádzajú na oboch stranách širokého skleneného panelu – ideálne miesto na výhľad do okolitého prostredia. Bazén a sklo odrážajú okolitú prírodu.

Pri pohľade diagonálne, vytvárajú široké steny sádry deliacu stenu a prístrešok na terasu. Zdá sa, že sa zhodujú s dlažbou.

Drevené prvky pokračujú v tematike inšpirovanej prírodou ako napr. lakované drevené dvere. Zeleň sa dotýka plôch, nájdete ju v zasadených živých plotoch a machu okolo bazéna. Svadobné závojové lišty zachytávajú vonkajšie steny.

Interiér vytvára teplo s viacerými drevenými prvkami. Leštené konferenčné stolíky tvoria popredné miesto pre plne obloženú drevenú kuchyňu a jedálenský stôl. Dokonale ladia s rámami dverí. Ich tmavé drevené odtiene sú zjemnené modernou pohovkou, ponúkajúcou miesto na ležanie alebo sedenie a sledovanie okolitého sveta.

V jedálni nájdete perfektnú harmóniu medzi interiérom a exteriérom. 

Pohľad smerom na vstup do domu zobrazuje prvý pohľad návštevníkov tohto moderného prístavu. Stromy sa vznášajú po stranách vonkajších stien, ktoré sú osadené orezávanými radmi živých plotov a osamelým stromom v rohu. Dlhé, elegantné tabule z betónových obkladov ponúkajú hladký povrch pre drsné, rustikálne dvere. Bazén a jeho odrazy vytvárajú atmosféru pokoja.

Jednoduché kohútiky a umývadlá v kuchyni sú zamerané na rozloženie a scenériu domu.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Jedálenské stoličky spolu s dizajnom panelu obývačky pomáhajú vytiahnuť priestor spolu, zatiaľ čo drevo a biela pokrývajú zvyšok.

Sústredený okolo centrálnej chodby, rozloženie domu umožňuje, aby príroda prežila. Pomocou zmiešaných prvkov, ako sú drevené dosky a omietka, je tento dizajn príležitosťou na snové prechádzky, pretože rastlinný život je v kontakte s niekoľkými ďalšími substrátmi.

Obloženie chodníkov s drevenými doskami na jednej strane, ťahavými rastlinami na druhej strane, vytvára otvorený, ľahký a vzdušný priestor. Elegantné biele stropy a svetlofarebný kameň zabezpečujú, že prirodzené veci sú ústredným prvkom.

V súlade s príkladom vnútorného/ vonkajšieho prietoku, niekoľko interiérových kusov napodobňuje vonkajší dizajn.

V spálni sa na chodbe nachádza drevená lamelová skriňa, ktorá vytvára jednu dlhú roštovú líniu pri pohľade z okna. Drevené dvere na bočnej strane sa spájajú s prednou časťou domu.

Tmavé horizontálne drevo tvorí regály a stôl.

Biela pokrýva posteľnú bielizeň, skriňu a klimatizáciu, poskytuje tlmený dekor a miesto na odpočinok. Niekoľko biblických postáv v hornej časti regálov poskytuje osobnosť.

Ohromujúce tradičné steny pre plné okno, kúpeľňa len čiastočne zakrýva výhľad s dvoma dlhými, elegantnými zrkadlami.

Dva štvorcové drezy podobne ako v kuchyni, zatiaľ čo stojanová skriňa v štýle Jenga napodobňuje stromovú prirodzenú podobu. Linka prírodných kameňov so sebou prináša dokonalú bodku.

Zo pohľadu z ulice, dom vyzerá moderne a priestranne, ukrýva tajomstvo svojho prírodného útočiska. Listnatý strom na konci sa zhoduje s farbami jeho popínavých rastlín.

Pri pohľade spredu, dizajn domu odhaľuje svoje poklady. Sadrová stena ako aj drevená brána poskytuje súkromie každému, kto miluje prírodu.

http://www.home-designing.com

Napíšte komentár